توقف فروش محصول در داروبازار

شرایط و قوانین استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی داروبازار

کاربر گرامی، ضمن عرض خوشامد گویی، به اطلاع می‌رساند هر گونه ثبت نام و یا استفاده از خدمات سایت داروبازار به منزله توافق شما با قوانین ذیل است:

قوانین کلی

داروبازار خود را موظف به رعایت کلیه موازین اخلاق کاری و حرفه ای مطابق با قوانین جاری کشور در حمایت از مصرف کننده و بازرگانی الکترونیک می‌داند.
محتویات این صفحه امکان به‌ روز رسانی داشته و کاربر توافق می‌نماید که همیشه از قوانین اطلاع داشته و آن‌ها را پذیرا باشد.

تعاریف

بازدید کننده:

به شخصی اطلاق می‌شود که صرفا از طریق موتورهای جستجو و یا سایر راه‌های ارتباطی وارد سایت داروبازار شده و به گردش در صفحات و بررسی محصولات می‌پردازد.

مشتری مهمان:

خریداری که بنا به هر دلیلی مایل به ثبت نام دائمی در سایت نیست و صرفا از طریق پر کردن فرم اطلاعات ضروری، خرید خود را انجام می‌دهد.

مشتری ثابت:

خریداری که پس از ثبت نام در سایت و احراز هویت، برای خود حساب کاربری مجزا ایجاد کرده و از وضعیت تمام سفارش‌ها خود در سایت داروبازار آگاه است.

فروشنده:

در حال حاضر به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات توسط داروبازار، این عنوان شامل تعاریف قوانین نیست.

تبصره:

فرم اطلاعات مشتریان و میهمانان گرامی، باید با اطلاعات حقیقی و با استفاده از اسامی مناسب و کلمات شایسته تکمیل گردد؛ بنابراین در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با قوانین گفته شده، حساب کاربری مورد نظر مسدود خواهد شد.

ارتباطات

کلیه ارتباطات داروبازار با مشتریان محترم، اعم از روند تایید سفارش و سایر مراحل خرید، در حال حاضر از طریق پیام الکترونیکی (ایمیل) noreply at darubazar dot com با نام کاربری "داروبازار" و یا به جهت هماهنگی جهت ارسال پیک (مخصوص شهر تهران) و نیز سایر مشکلات احتمالی صرفا از طریق شماره تلفن 02188546252 انجام می‌پذیرد. سیستم پیگیری از طریق پیامک نیز به زودی به امکانات ما اضافه و از طریق همین سایت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

حریم خصوصی

داروبازار خود را موظف و متعهد به حفظ اطلاعات شخصی تمامی کاربران خود می‌داند و در این راستا از هیچ کوشش و فناوری فروگذار نخواهد کرد و چنانچه افشای اطلاعات کاربر به دلیل اشتباه و یا نقص دستگاه یا مرورگر شخصی خود کاربر باشد، مسئولیتی را در این زمینه بر عهده نخواهد گرفت.

اصالت کالا

داروبازار بر طبق این تفاهم نامه، اصالت کالا، مجوز قانونی و اعتبار تاریخ انقضای تمامی محصولات ارائه شده را تضمین نموده و در صورت هر گونه مغایرت، مسئولیت آن را بر عهده خواهد گرفت.

فرآیند خرید و پردازش

امکان خرید و ثبت سفارش در سایت به صورت 24 ساعته وجود دارد اما ساعات کاری داروبازار، از شنبه تا چهارشنبه از 9:00 صبح الی 17:00 عصر و پنج شنبه‌ها از 9:00 صبح الی 13:00 بعد از ظهر بوده و کلیه سفارش‌های شما را در این ساعات پردازش و در کمترین زمان ممکن، تحویل می‌دهد. واضح است که پردازش سفارش‌هایی که در انتهای روز کاری و یا خارج از ساعات اداری و نیز روزهای تعطیل (تقویم رسمی) در سایت ثبت می‌شوند، به اولین روز کاری بعد موکول خواهند شد.
سفارش‌ها به ترتیب ساعت و تاریخ ثبت در صف پردازش قرار گرفته و به نوبت ارسال می‌شوند. ارسال سفارش‌هایی که از طریق شبکه پستی کشور انجام می‌شوند، منوط به درج کد پستی از سوی خریدار هستند. بنابراین در صورت عدم ثبت کد پستی، کلیه عواقب ناشی از تاخیر و عدم تحویل مرسوله، بر عهده مشتری خواهد بود. هر چند که داروبازار در تمامی زمینه‌ها، پشتیبان مشتریان خود بوده و از طریق تماس تلفنی و یا ایمیل، این موضوع را با شما در میان خواهد گذاشت. لذا از شما خواهشمندیم در ثبت آدرس پست الکترونیکی و شماره تماس خود نهایت دقت را به کار برید.

تبصره:

لازم به توضیح است که سفارشات پستی هر روز، راس ساعت 12:00 ظهر، جمع آوری و تحویل اداره پست می‌گردد. بدیهی است، چنانچه خریدی پس از ساعت مذکور در سایت ثبت شود، تحویل آن به ساعت 12:00 ظهر اولین روز کاری بعد، موکول خواهد شد.

همچنین به دلیل تعدد اجناس موجود در سایت، در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت کالاهای موجود در سایت، حق لغو نمودن سفارش و خرید انجام شده، برای داروبازار محفوظ است. پس از آن داروبازار طی 48 ساعت پس از دریافت وجه (بدون احتساب روزهای تعطیل) وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری، بازمی‌گرداند.

انصراف از خرید

در صورتی که مشتری پس از ثبت سفارش به هر دلیلی از خرید خود در سایت داروبازار منصرف شد، باید پیش از ارسال کالا، انصراف خود را از طریق شماره تلفن 02188546252 از شنبه تا چهارشنبه از 9:00 صبح الی 17:00 عصر و پنج شنبه‌ها از 9:00 صبح الی 13:00 بعد از ظهر، اطلاع داده و مبلغ پرداخت شده، طی 24 ساعت (بدون در نظر گرفتن روزهای تعطیل) به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز می‌گردد.

امتناع از تحویل کالا

این امکان در حال حاضر ویژه شهر تهران بوده و مشتری می‌تواند بنا به هر دلیلی، سفارش خود را از پیک داروبازار دریافت ننماید. در چنین شرایطی، هزینه ارسال (رفت و برگشت) پس از هماهنگی با داروبازار، بر عهده خریدار خواهد بود.

پرداخت

سیستم پرداخت هزینه سفارش‌ها در سایت داروبازار به دو شکل آنلاین (از طریق درگاه پرداخت بانک با کلیه کارت‌های عضو شبکه شتاب) و پرداخت در محل (مخصوص شهر تهران به صورت پرداخت نقدی و یا با استفاده از دستگاه کارت‌خوان POS) انجام می‌پذیرد. شایان ذکر است هر گونه خطای تراکنش بانکی و کسر وجه از حساب شما همراه با مشاهده پیغام تراکنش و یا خرید ناموفق، از سوی درگاه و یا دستگاه کارتخوان سیستم بانکی بوده و ارتباطی به سایت داروبازار ندارد و در صورت بروز چنین شرایطی، برابر ضوابط و شرایط سیستم بانکی توسط خدمات دهنده درگاه پرداخت یا دستگاه کارتخوان، مبلغ کسر شده، به حساب شما بازخواهد گشت. در غیر اینصورت لازم است مراتب را از طریق بانک مبدا و مقصد پیگیری نمایید.
شایان ذکر است در حال حاضر امکان رزرو کالا از طریق سایت داروبازار وجود ندارد؛ بنابراین افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نبوده و هیچ گونه حقی را برای مشتریان محترم ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، امکان تغییر از جمله در موجودی کالا و یا قیمت آن، از سوی داروبازار امکان پذیر خواهد بود.

تحویل سفارش‌ها

فرآیند ارسال و تحویل سفارش‌ها در سایت داروبازار از طریق پست پیشتاز و پیک (مخصوص شهر تهران) انجام می‌پذیرد و ارسال رایگان برای بیش از مبلغ مندرج در توضیحات سایت، در نظر گرفته شده است. تمامی مشتریان مهمان و ثابت گرامی متعهد می‌شوند که اطلاعات فرم ثبت نامی خود را با نهایت دقت و صحت تکمیل کرده و عواقب اطلاعات ناقص و یا نادرست را می‌پذیرند. لذا از تمام کاربران خواهشمندیم، نشانی پستی، آدرس پست الکترونیکی و شماره تماس خود را به صورت صحیح و کامل وارد کرده تا از مشکلات و عواقب احتمالی جلوگیری به عمل آید.
تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.
لطفا جهت ارسال کالا از آدرس معتبر شخصی خود استفاده نمایید. در صورتی که آدرس گیرنده، اماکن عمومی مانند محل کار باشد، مسئولیت تحویل آن بر عهده خود خریدار خواهد بود.

از آنجا که داروبازار صرفا یک فروشگاه اینترنتی و در رده خرده فروشی محسوب می‌شود، امکان خرید اجناس با تعداد بالا از هدف اصلی این مجموعه دور است؛ بنابراین در صورت خرید اجناس با تعداد بالا، امکان پرداخت در محلِ شهر تهران، وجود نداشته و لازم است کل هزینه فاکتور، به صورت آنلاین و از طریق درگاه بانکی پرداخت گردد.

تبصره:

داروبازار طبق تعهدات و وظایف خود همواره مرسولاتی را که قرار است از طریق شبکه پستی کشور به دست خریداران برسد، به موقع تحویل اداره پست می‌دهد. بنابراین پس از تحویل مرسوله به اداره پست و دریافت کد رهگیری، داروبازار مسئولیتی را در باب تاخیر و دیرکرد بر عهده نخواهد داشت و پیگیری‌های لازم باید توسط خریدار انجام پذیرد؛ اما در صورت عدم تحویل مرسوله به گیرنده پس از گذشت 72 ساعت کاری، ثبت شکایت توسط تیم پشتیبانی داروبازار از طریق سایت پست انجام خواهد شد.

سفارش‌ ساکنین محترم شهر تهران که گزینه "پرداخت در محل" را به عنوان شیوه پرداخت و ارسال خود انتخاب می‌کنند، تنها تا 24 ساعت معتبر بوده و چنانچه طی این مدت جهت تحویل کالا اعلام آمادگی ننمایند، سفارش به صورت خودکار لغو می‌گردد.

بازگرداندن کالا

با توجه به حیطه کاری سایت داروبازار و مقررات وزارت بهداشت و درمان کشور در خصوص فروش محصولات آرایشی بهداشتی، امکان بازگشت کالا به جز موارد خاص که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، وجود ندارد.

تبصره:

بازگشت کالا تنها در مواردی امکان پذیر است که مشکل گزارش شده شامل ایراد ابتدایی (تاریخ مصرف منقضی شده، عدم وجود برچسب اصالت کالا، ارسال کالای مغایر با سفارش) و یا ایراد ناشی از حمل مرسوله باشد و الزاما توسط تیم پشتیبانی داروبازار بررسی و تایید گردد. بنابراین پیش از باز کردن محصول و مخدوش کردن برچسب اصالت کالا، مطابقت کالا با سفارش ثبت شده، تاریخ انقضا و بسته بندی اصلی آن را بررسی و در صورت تایید، اقدام به باز کردن کنید. به یاد داشته باشید که در صورت مخدوش بودن برچسب اصالت کالا یا بسته بندی و باز نمودن پلمپ اصلی محصول، امکان بازگشت کالا به هیچ عنوان وجود ندارد.
همچنین در صورت تایید بازگشت کالا، وجه پرداخت شده، طی 72 ساعت (بدون در نظر گرفتن روزهای تعطیل) به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز می‌گردد.

اطلاعات محصولات

تمامی توضیحات ارائه شده در بخش معرفی محصولات سایت، جنبه اطلاع رسانی داشته و نباید به آن‌ها به دید مشاوره‌ درمانی نگاه کرد. لذا پیش از مصرف هر محصول ابتدا تیپ پوست و مویی خود را شناخته و پس از تحقیقات لازم، اقدام به خرید نمایید. در صورت لزوم می‌توانید از پزشک متخصص خود کمک بگیرید. همچنین عوارض جسمی و یا بیماری‌های ناشی از مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی اعم از حساسیت، جوش و... بر عهده داروبازار نبوده و پیگیری‌های لازم باید توسط خریدار و از طریق شرکت‌های نماینده برند و تامین کننده کالای مذکور صورت پذیرد.

تبصره

مسئولیت عدم کیفیت و فساد کالای خریداری شده با وجود تاریخ انقضای معتبر و یا عدم تطابق کالای داخل بسته‌بندی اصلی با محصول بر عهده داروبازار نبوده و پیگیری‌های لازم باید توسط خریدار و از طریق شرکت‌های نماینده برند و تامین کننده کالای مذکور صورت پذیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات

آنچه که بخش نظرات را برای سایت‌های مختلف بالاخص سایت‌های ارائه دهنده محصولات آرایشی بهداشتی مهم و ارزشمند جلوه می‌دهد، امکان استفاده از تجربه‌های مثبت و منفی سایر مصرف کنندگان است که ممکن است در برخی موارد با کاربر جدید مشترک باشد و می‌تواند در زمینه خرید، راهنمای به نسبت خوبی باشد. بنابراین داروبازار از شما کاربران محترم خواهشمند است نظرات خود را با زبان و رسم الخط فارسی و با استفاده از کلمات شایسته و مناسب نوشته و از ارائه نقد و نظر به صورت (فارسی با حروف انگلیسی) و نیز کلمات ناشایست خودداری فرمایید. شایان ذکر است داروبازار مسئولیتی در برابر نظرات ارسال شده در مورد هر محصول ندارد. چرا که عموما تجربه شخصی کاربر با توجه به نوع پوست و مو، شرایط فیزیولوژیکی بدن و سایر مواردی از این دست است.
همچنین در صورت عدم رعایت موارد فوق و یا تشخیص محتوای مجرمانه، دیدگاه مذکور تایید نشده و در صورت تکرار، حساب کاربری شخص مورد نظر، مسدود خواهد گردید.
از این که زمان خود را برای خواندن تفاهم نامه میان ما و خودتان صرف کردید، از شما سپاسگزاریم.

لذت خرید آگاهانه و آسان با داروبازار


مقایسه 0